*BAŞVURU YAPACAK ADAYLARA ÖNEMLE DUYURULUR*

  1. On-line Başvuru sırasında ilgili programlarda istenilen (ALES, Transkript, Mezuniyet Belgesi ve Doktora Programları için Yabancı Dil Sınavı) belgelerin sisteme yüklenmesi zorunludur. İstenilen belgelerin eksik yüklenmesi halinde başvuru geçersiz sayılır.
  2. Lisans tamamlama yapan adayların mezuniyet not ortalaması hesaplanırken (Ön Lisans +Lisans) her iki transkriptte de notların yüzlük karşılıklarının toplamının ikiye bölünmesiyle elde edilen not kullanılmalıdır. Ayrıca (Ön Lisans +Lisans) her iki transkriptte de Lisansüstü Aday Öğrenci Diploma ve Transkript Yükleme Alanı” na yüklemeleri de gerekmektedir.
  3. Transkript belgesinde genel not ortalaması 4’lük sistemde olup 100’lük not karşılığı bulunmayanlar için YÖK’ün 100’lük not dönüşümü tablosu kullanılır. Transkript belgesinde 4’lük ve 100’lük genel not ortalaması (GANO) bulunan veya sadece 100’lük notu bulunan adaylar 100’lük notu kullanması zorunludur. 
  4. On-line Başvuru Formu Çıktısı başvuru tarihleri bittikten sonra alınamadığı için adayların başvuru tarihleri arasında On-line Başvuru Formu çıktısını almaları zorunludur.

**2019-2020 BAHAR dönemi öğrenci alımı için lisansüstü başvuru giriş ekranına   “Aday No” ve “Şifre” alanlarını boş bırakarak “İlk Giriş” düğmesini tıklayarak giriş yapınız. Önceki dönemlere ait aday no ve şifrenizi kullanmayınız.

Not: On-line Başvurular 06 OCAK 2020 – 12 OCAK 2020 tarihleri arasında aktif olacaktır.

AŞAĞIDAKİ LİNKTE YAYINLANAN “ON-LİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR”I OKUMADAN ON-LİNE BAŞVURUNUZU YAPMAYINIZ.

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ ALIM İLANI (2019-2020 BAHAR)

ON-LİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR (TIKLAYINIZ)

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ